https://drclinic.pl/
Nasza lokalizacja
Kujawska 36, 15-552 Białystok
Godz. otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 19:00

Bóle i zawroty głowy

Leczenie bólu i zawrotów głowy od zęba Białystok

Wiele osób dorosłych i dzieci cierpi z powodu bólów głowy. Szacuje się, że ok. 90% z nich, to napięciowe bóle głowy, wywołane często wadami zgryzu i wadliwą postawą ciała. Na pytanie dotyczące występowania bólów głowy, pacjenci często odpowiadają, że głowa boli ich codziennie lub kilka razy w tygodniu, ale już się do tego przyzwyczaili i stracili wiarę w to, że ktoś im może pomóc. To błąd, ponieważ głowa nie powinna nas boleć. Naprawdę można żyć bez bólu głowy i wówczas życie staje się radośniejsze. Obserwujemy to u naszych pacjentów i pozbawienie ich tej dolegliwości sprawia nam ogromną satysfakcję.

Zawroty głowy, mroczki przed oczami, zaburzenia równowagi często mają swoją przyczynę w nieprawidłowym ustawieniu szczęki w stosunku do podstawy czaszki, kości klinowej, potylicznej i innych kości. Uważa się, iż patologiczne zmiany w obrębie narządu żucia mogą zaburzać stabilność postawy, a przez to zaburzać równowagę. Najnowsze doniesienia pokazują, że warunki zwarciowe i pozycja głowy wpływają na ośrodek grawitacji. Ponadto stwierdzono, że prawidłowe zwieranie zębów ma istotne znaczenie dla zwiększania sprawności fizycznej (np.u sportowców). Natomiast nieprawidłowe warunki zgryzowe (utrata zębów) mają związek z mniejszą siłą kończyn, zaburzoną sprawnością i równowagą u starszych osób.

Z naszych doświadczeń wynika, iż zawroty głowy w większości przypadków ustępują natychmiast po wypoziomowaniu płaszczyzny zgryzu i fizjoterapii stomatologicznej.