Nasza lokalizacja
Kujawska 36, 15-552 Białystok
Godz. otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 19:00

Pierwsza wizyta

Wspólnie z pacjentem omawiam problemy, które skłoniły go do poszukiwania pomocy w naszym gabinecie, wsłuchuję się w jego skargi, dolegliwości, dotychczasowe metody leczenia. Badam wstępnie pacjenta (postawa ciała, ułożenie głowy, ułożenie miednicy i stóp), obserwuję uważnie twarz (asymetrie, zniekształcenia kości i tkanek miękkich, ułożenie oczodołów), manualnie badam stawy skroniowo-żuchwowe (bolesność, ruchomość, patologiczne odgłosy), oglądam zęby i ułożenie szczęk względem siebie oraz tkanki miękkie w jamie ustnej (język, policzki, dziąsła).

Zazwyczaj już na pierwszej wizycie przedstawiam pacjentowi wstępny plan leczenia i kieruję na badania dodatkowe (rtg panoramiczne i cefalometryczne, badanie poziomu wit.D3 we krwi), badanie łukiem twarzowym.

Koszt pierwszej wizyty: 350 zł

Druga wizyta (diagnostyczna)

Wykonuję fotografie cyfrowe do dokumentacji medycznej, wykonuję badania RTG, pobieram skany do modeli ortodontycznych i rejestruję położenie szczęki w twarzoczaszce łukiem twarzowym.

Koszt drugiej wizyty: 820 zł

Trzecia wizyta

Rejestracja zgryzu w relacji centralnej (najbarddziej fizjologiczne ustawienie stawów skroniowo-żuchwowych)

Koszt trzeciej wizyty: 1100 zł

Dalsze czynności zależą od rodzaju występującej wady. Mogą to być:

  • aparaty ortopedyczne ruchome i stałe (płytka Szwarca, zmodyfikowane płytka Meew, ALF i inne)
  • nadbudowy kompozytowe na zębach odtwarzające utracone tkanki twarde
  • nowe uzupełnienia protetyczne (nakłady, korony, mosty, protezy)

 

Kiedy dolegliwości bólowe ustąpią, aby uzyskać trwały efekt leczenia, należy dokonać trwałe zmiany relacji między szczęką a żuchwą, podwyższyć zwarcie, żeby odciążyć struktury SSŻ. Tylko w przypadku zaburzeń o podłożu mięśniowym można stosować szynę jako długotrwały środek terapeutyczny.
Jesteś trudnym przypadkiem? Trafiłeś doskonale! Właśnie w takich przypadkach się specjalizujemy.
W kompleksowym leczeniu pracujemy w zespole dentysta z fizjoterapeutą, dietetykiem, logopedą, terapeutą oddechu, laryngologiem, psychoterapeutą i innymi specjalistami.

Regenerację uszkodzonych struktur w stawie skroniowo-żuchwowym wspomagamy fibryną bogatopłytkową PRF lub kwasem hialuronowym w postaci injekcji bezpośrednio w chory staw.
Koszt zabiegu to 450 zł.