Nasza lokalizacja
Kujawska 36, 15-552 Białystok
Godz. otwarcia
Pon - Czw: 8:00 - 19:00

Pierwsza wizyta

Wspólnie z pacjentem omawiam problemy, które skłoniły go do poszukiwania pomocy w naszym gabinecie, wsłuchuję się w jego skargi, dolegliwości, dotychczasowe metody leczenia. Badam wstępnie pacjenta (postawa ciała, ułożenie głowy, ułożenie miednicy i stóp), obserwuję uważnie twarz (asymetrie, zniekształcenia kości i tkanek miękkich, ułożenie oczodołów), manualnie badam stawy skroniowo-żuchwowe (bolesność, ruchomość, patologiczne odgłosy), oglądam zęby i ułożenie szczęk względem siebie oraz tkanki miękkie w jamie ustnej (język, policzki, dziąsła).

Zazwyczaj już na pierwszej wizycie przedstawiam pacjentowi wstępny plan leczenia i kieruję na badania dodatkowe(rtg panoramiczne i cefalometryczne, badanie poziomu wit.D3 we krwi).

Koszt pierwszej wizyty : 250zł

Druga wizyta

Omawiam z pacjentem wyniki badań, wykonuję fotografie do dokumentacji medycznej, pobieram wyciski do modeli ortodontycznych i rejestruję położenie szczęki łukiem twarzowym.

Koszt drugiej wizyty : 300zł + koszt zdjęć rtg

Trzecia wizyta

Rejestracja zgryzu neuromięśniowego po deprogramacji przy użyciu Aqualisera.

Dalsze czynności zależą od rodzaju występującej wady. Mogą to być:

  • aparaty ortopedyczne ruchome i stałe(płytka Szwarca,zmodyfiokwane płytka Meew, ALF, CD-modeler, MAX-2000, MD-2000, Hass i inne)
  • nadbudowy kompozytowe na zębach
  • nowe uzupełnienia protetyczne (nakłady, korony, mosty, protezy)
  • szyny dekompresyjne, repozycyjne

 

Szyna jest z reguły jedynie tymczasowym, weryfikującym środkiem terapeutycznym służącym sprawdzaniu i potwierdzaniu diagnozy oraz koncepcji terapii. Samo leczenie za pomocą szyny jest często niewystarczające. Kiedy dolegliwości już ustąpią, aby uzyskać efekt, który dawała szyna , należy uzyskać trwałą zmianę relacji między szczęką a żuchwą , podwyższyć zwarcie, żeby odciążyć struktury SSŻ. Tylko w przypadku zaburzeń o podłożu mięśniowym można stosować szynę jako długotrwały środek terapeutyczny.
Jesteś trudnym przypadkiem? Trafiłeś doskonale! Właśnie w takich przypadkach się specjalizujemy.
W kompleksowym leczeniu pracujemy w zespole dentysta z fizjoterapeutą, dietetykiem, neurologopedą, terapeutą oddechu, laryngologiem, psychoterapeutą i innymi specjalistami.

Regenerację uszkodzonych struktur w stawie skroniowo-żuchwowym wspomagamy fibryną bogatopłytkową PRF w postaci injekcji bezpośrednio w chory staw.
Koszt zabiegu to 450zł.