https://drclinic.pl/
Nasza lokalizacja
Kujawska 36, 15-552 Białystok
Godz. otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 19:00

Elektrostymulacja metodą Viktora Żenni Białystok

Metoda ta łączy wykorzystanie prądów diadynamicznych z prądem galwanicznym do stymulacji narządów wewnętrznych oraz układu nerwowego. Podczas stymulacji przywracane są naturalne potencjały elektryczne w komórkach, a pobudzany układ nerwowy reguluje pracę narządów wewnętrznych, normalizuje układ hormonalny oraz stymuluje procesy naprawcze w gruczołach wydzielania wewnętrznego. Prądy mają również działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozszerzające naczynia krwionośne, a także zmniejszają napięcie mięśni .

Urządzenie posiada certyfikat UE bezpieczeństwa urządzeń medycznych, a zabieg jest bezpieczny i bezbolesny (odczuwalne jest tylko mrowienie lub delikatne „igiełki”).

Na podstawie naszych pacjentów przedstawiamy działanie elektrostymulacji w konkretnych przypadkach:

Pani Bogusława trafiła do nas z przeszywającym bólem stopy, powodowanym przez ostrogę piętową. Już po jednej elektrostymulacji pacjentka zdecydowanie mniej odczuwała nieprzyjemne dolegliwości.

Pani Dorota cierpiała z powodu bólu i dużego obrzęku jednej kończyny dolnej, czego przyczyną były żylaki. Połączenie hirudoterapii oraz stymulacji metodą Żenni pozwoliło zdecydowanie ograniczyć dolegliwości bólowe oraz skutecznie zmniejszyć obrzęk całej kończyny.

W przypadku naszej pacjentki Diany, u której stwierdzono porażenie nerwu twarzowego już po jednej elektrostymulacji objawy całkowicie minęły!

U pacjenta, który zgłosił się do naszej kliniki w Białymstoku na elektrostymulację z powodu niedosłuchu po jednej wizycie, podczas której był wykorzystywany prąd Bernarda i galwaniczny była znaczna poprawa, natomiast po drugiej elektrostymulacji Pan zgłaszał, że słuch całkiem wrócił.

Chromanie przestankowe to związany z niedokrwieniem objaw chorobowy polegający na występowaniu bólu mięśni kończyn dolnych pojawiający się podczas wysiłku i ustępujący po krótkim odpoczynku. Z takim problemem zgłosiła się do nas Pani Alina. Już samo podbiegnięcie do autobusu wywoływało wyżej wymienione dolegliwości. Dzięki trzem stymulacjom, wykonywanym co 3 tygodnie, nasza pacjentka w ogóle nie odczuwa już bólu.

 

Opisane przypadki to tylko nieznaczna część tego, z czym spotykamy się na co dzień oraz tego w czym mogą pomóc prądy Viktora Żenni.

Metoda Żenni okazuje się skuteczna także przy:

 • Regulacji pracy tarczycy i poziomu jej hormonów: niedoczynność, nadczynność, Hashimoto
 • Zmniejsza przerośnięte płaty i likwiduje guzki, choroba Graves – Basedowa (zmniejsza towarzyszący jej wytrzeszcz oczu nawet o 70%)
 • Zapaleniu spojówek, zmęczeniu oka, zaćmie, jaskrze
 • Terapia pomaga w likwidacji torbieli, mięśniaków, cyst w narządach (także w piersiach i jajnikach) endometriozy, zaburzeń menstruacyjnych oraz bezpłodności
 • Pomaga w leczeniu depresji, bezsenności, nerwicy, demencji i schizofrenii
 • Pomaga w stanach po wylewie i udarze mózgu, porażeniu mózgowym, nadciśnieniu
 • Skuteczna w leczeniu miażdżycy, żylaków, zakrzepicy, hemoroidach
 • Pomaga w leczeniu stanów zapalnych pęcherza moczowego i jajników
 • Stanach zapalnych narządów: śledziona, trzustka, wątroba, nerki, wrzodziejącym zapaleniu jelit, wrzodach żołądka
 • Pomaga w chorobach płuc, oskrzeli (astmie)
 • Pomaga w leczeniu stanów pourazowych: mięśni, stawów, ścięgien

 

Jak przygotować się do terapii?

W miejscach stymulacji, nie należy nakładać maści, kremów, balsamów i perfum, aby nie doszło do reakcji alergicznych.

Jak długo trwa zabieg?

Jedna elektrostymulacja metodą Viktora Żenni w naszej klinice w Białymstoku trwa najczęściej 20-30 minut. Niekiedy wykonuje się kilka stymulacji podczas jednej wizyty, zwykle jednak nie dłużej, niż 1,5 godziny.

Jak często należy stosować elektrostymulację metodą Żenni?

Zabiegi wykonuje się w odstępach od 1 do 4 tygodni, w zależności od miejsca i rodzaju stymulacji. Często zmiany są zauważalne już po 2-3 stymulacjach. W przypadku przewlekłych schorzeń (np.: problemy z tarczycą) liczba zabiegów może wynieść ok. 8.

Czy występują reakcje uboczne po zabiegu?

W miejscach stymulacji może przez pewien czas utrzymywać się zaczerwienienie skóry, co jest całkowicie normalną reakcją. Przy częstym powtarzaniu zabiegu może również wystąpić w tych miejscach swędzenie skóry. Należy wtedy zastosować maść łagodzącą na przykład Alantan.

Przeciwwskazania:

 • obecność rozrusznika serca lub innego urządzenia elektrycznego w ciele,
 • okres ciąży,
 • przeziębienie, osłabienie, złe samopoczucie,
 • poważne problemy zdrowotne wymagające interwencji lekarza,
 • stan upojenia alkoholowego lub narkotycznego.

 

Metoda ta , również rewelacyjnie podnosi odporność organizmu. Stosowanie stymulacji daje także pozytywne wyniki w czasie i po chemioterapii – osłabiając objawy chemii ( np. torsje ) oraz wzmacniając immunologię organizmu.

Metoda opatentowana , niebolesna i nieinwazyjna – częstokroć pozwala uniknąć operacji!

Cennik

 • Cena za jeden zabieg 150 – 200 zł