https://drclinic.pl/
Nasza lokalizacja
Kujawska 36, 15-552 Białystok
Godz. otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 19:00

Pierwsza wizyta jest niezwykle ważna. Bardzo zależy nam, aby pacjent czuł się swobodnie. Dlatego też zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się. Podczas wizyty pacjent będzie badany całościowo. Przychodząc z bólem np. w odcinku szyjnym nie zdziw się, że fizjoterapeuta będzie prosił o zdjęcia butów i pokazanie stóp. W naszej klinice chcemy bardzo dokładnie ustalić przyczynę Twoich dolegliwości, a nie leczyć objawy.

Dla sprawnego przebiegu pierwszej wizyty prosimy o:

  • przybycie 10 min przed umówionym czasem w celu uzupełnienia karty pacjenta,
  • zabranie ze sobą dotychczasowej dokumentacji medycznej (np. RTG, USG, wyniku rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, wypisów ze szpitali itd.). Jeżeli ww. badania nie były wykonywane wcześniej, nie ma konieczności przeprowadzania ich przed wizytą,
  • założenie wygodnego stroju, bielizny, która pozwoli bez skrępowania przeprowadzić badanie wymagające rozebrania się.

WYWIAD

Przed wizytą pacjent wypełnia kartę, w której zaznacza obecne oraz przebyte choroby, urazy np. złamania, skręcenia itd. Podczas wizyty fizjoterapeuta przeprowadza wywiad medyczny, dopytuje szczegółów choroby oraz przegląda wyniki badań RTG, USG, rezonansu magnetycznego itd.

BADANIE MANUALNE

Kolejnym krokiem w ustaleniu hipotezy diagnostycznej jest badanie napięć i zaburzeń w ciele pacjenta. Podczas tego badania możesz zdziwić się, że przychodząc z bólem w barku fizjoterapeuta rozpocznie leczenie od skręconej kilka lat temu kostki, która stała się przyczyną obecnych dolegliwości w barku. Przygotuj się, że podczas badania możesz zostać w samej bieliźnie.

TERAPIA

Podczas terapii będziemy korzystać z różnych metod fizjoterapeutycznych w celu przyspieszenia procesu leczenia pacjenta:

  • Pinoterapia,
  • Terapia manualna,
  • Fizjoterapia kobiet w ciąży,
  • Fizjoterapia Stomatologiczna,
  • Suche igłowanie,

Koszt wizyty 170-350 zł