Nasza lokalizacja
Kujawska 36, 15-552 Białystok
Godz. otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 19:00

higienizacja

Zabiegi profesjonalnej higienizacji w naszej klinice przeprowadzane są przez dyplomowane higienistki. Polegają one na usunięciu kamienia nazębnego i osadu. Nagromadzeniu się płytki nazębnej, która to pod wpływem związków mineralnych zawartych w ślinie przekształca się w kamień nazębny, sprzyja zła lub utrudniona higiena jamy ustnej, stłoczenia zębów, szorstkie powierzchnie wypełnień, stałe aparaty ortodontyczne,uzupełnienia protetyczne, a także dieta bogata w węglowodany proste.

Zalegający na powierzchniach nad- i poddziąsłowych kamień nazębny można usunąć wyłącznie przy użyciu specjalnych, ultradźwiękowych narzędzi. Zabieg jest dla większości pacjentów bezbolesny, a osoby szczególnie wrażliwe mogą liczyć na znieczulenie komputerowe.

Po usunięciu kamienia nazębnego należy wykonać zabieg polerowania przy pomocy specjalnych past, szczoteczek i gumek polerskich. Trudnych do usunięcia osadów po kawie, herbacie, czerwonym winie czy tytoniu pozbywamy się piaskując zęby. Do tego celu higienistka używa piaskarki,w której strumień wody pod ciśnieniem zmieszany z proszkiem (piaskiem) z łatwością dociera w przestrzenie międzyzębowe oraz bruzdy.

Profesjonalne zabiegi higienizacji jamy ustnej powinny odbywać się co 6 miesięcy, a u niektórych pacjentów nawet częściej.

Usuwanie złogów nazębnych jest bardzo ważne szczególnie u:

  • kobiet w ciąży
  • cukrzyków
  • osób ze stałymi aparatami ortodontycznymi
  • osób z ruchomymi protezami oraz stałymi uzupełnieniami protetycznymi (korony mosty, implnty)

W takich przypadkach jest ustalany plan profilaktyczno-leczniczy.

higienizacja

Profesjonalna higienizacja jest pierwszym krokiem do poprawy zdrowia jamy ustnej. Systematyczne wizyty w gabinecie higienizacyjnym przynoszą wiele korzyści: chronią przed krwawieniem dziąseł, zapobiegają rozwojowi chorób przyzębia, zmniejszają przebarwienia zębów, zwalczają nieświeży oddech, chronią zęby przed próchnicą, poprawiają estetykę i samopoczucie.

Nasi pacjenci w trakcie wizyty uczą się jak poprawnie dbać o jamę ustną. Higienistka dobierze odpowiednią metodę szczotkowania zębów, pomoże wybrać niezbędne akcesoria higieniczne (szczoteczki, nici dentystyczne, irygatory, płyny i pasty), aby pacjent mógł samodzielnie w domu jak najdłużej utrzymać efekt osiągnięty w trakcie higienizacji.

Nasze higienistki dbają o to, aby wyrobić u naszych pacjentów nawyk utrzymywania jamy ustnej w należytej czystości oraz regularnie pojawiać się w gabinecie na okresowe badania kontrolne. Nawet wtedy, gdy jesteśmy przekonani o doskonałym stanie naszego uzębienia, powinniśmy systematycznie zgłaszać się na wizyty kontrolne i zaufać profesjonalistom.

 

Cennik:

  • Kompleksowa higienizacja EMS (scaling + piaskowanie + instruktaż higieny) 400 zł
  • Regularna wizyta higienizacyjna 350 zł
  • Piaskowanie 250 zł