https://drclinic.pl/
Nasza lokalizacja
Kujawska 36, 15-552 Białystok
Godz. otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 19:00

Zdajemy sobie sprawę, iż współczesna nowoczesna stomatologia wymaga precyzyjnej diagnostyki. Żeby sprostać komfortowi Pacjentów i wymaganiom lekarzy, w naszej klinice w Białymstoku znajduje się nowocześnie wyposażona pracownia rentgenowska. Dzięki temu dokładna diagnostyka może być wykonana w ciągu kilku minut nie wychodząc poza obręb kliniki.

Posiadamy nowoczesny cyfrowy aparat pantomograficzny i cefalometryczny, który pozwala na uzyskiwanie wysokiej jakości zdjęć przy możliwie najmniejszej dawce promieniowania oraz zapewnia bezpieczeństwo pacjenta.
Dzięki płynnej regulacji wysokości głowicy oraz cichej i bezwibracyjnej pracy nasz aparat gwarantuje wysoki komfort użytkowania zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu medycznego.

RTG zębów Białystok

 

Rodzaje zdjęć RTG zębów wykonywane w Dentico Clinic w Białymstoku:

Zdjęcia punktowe - obejmują one niewielką ilość zębów (maksymalnie 4) i cechują się dużą dokładnością. Najczęściej są one zalecane przy leczeniu kanałowym, diagnozowaniu próchnicy lub stanów zapalnych oraz sprawdzaniu wypełnień i implantów.
Zdjęcia pantomograficzne (panoramiczne) - na tego rodzaju zdjęciach uwidocznione są wszystkie zęby oraz otaczające je struktury. Zdjęcia te pozwalają na ocenę ogólnego stanu zdrowia zębów, położenia zębów zatrzymanych, rozmieszczenia korzeni oraz opracowania kompleksowych planów leczenia.
Zdjęcia cefalometryczne - na tego rodzaju zdjęciach uwidocznione jest położenie szczęk w czaszce i służy to do planowania leczenia wad zgryzu i dysfunkcji układu stomatologicznego.
Zdjęcia PA czaszki - służą głównie do oceny asymetrii w czaszce i narządzie żucia i pomagają lekarzowi w planowaniu leczenia dysfunkcji czaszkowo-żuchwowej.

Zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych

 

Cennik:

  • rtg punktowe 50 zł
  • rtg pantomograficzne 90 zł
  • rtg cefalometryczne 90 zł
  • rtg PA czaszki 90 zł
  • rtg ssż 90 zł