https://drclinic.pl/
Nasza lokalizacja
Kujawska 36, 15-552 Białystok
Godz. otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 19:00


FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA – innowacja w terapii blizn i dysfunkcji dna miednicy!

fizjoterapia uroginekologiczna Białystok

Blizny po cesarskim cięciu lub po nacięciu krocza mogą zaburzać funkcjonowanie tkanek poprzez ograniczenie ich ruchomości. W konsekwencji mogą pojawić się dolegliwości bólowe nie tylko w obrębie samej blizny, ale również przenosić się na przykład na kręgosłup czy utrudniać współżycie seksualne. Terapia blizn jest zazwyczaj bolesna i nieprzyjemna dla pacjenta. Zabiegi z wykorzystaniem technologii INDIBA Activ, dzięki działaniu przeciwbólowemu i rozluźniającemu tkanki, są bardziej przyjemne w odczuciach, ułatwiają uwolnienie tkanek otaczających bliznę, a efekty są zauważalne natychmiastowo.

Problemy wynikające z zaburzeń funkcji dna miednicy wciąż są tematem tabu. Szacuje się, że nietrzymanie moczu występuje częściej niż cukrzyca czy nadciśnienie i jest jednym z najpoważniejszych problemów społeczno-zdrowotnych współczesnych ludzi. W większości przypadków dolegliwości te dotyczą kobiet po porodzie oraz mężczyzn po operacji prostaty, ale mogą pojawić się również u osób otyłych, dźwigających ciężary lub po urazach. Pierwszym sygnałem jest zwykle utrata kilku kropel moczu podczas kaszlu, kichania, śmiechu, podskoków lub częstsze wizyty w toalecie. W kolejnych etapach mimowolny wyciek moczu występuje nawet przy zmianie pozycji ciała.

Standardowa terapia uroginekologiczna, oparta wyłącznie na ćwiczeniach i elektrostymulacji mięśni dna miednicy, może trwać wiele tygodni, natomiast terapia z wykorzystaniem innowacyjnej technologii INDIBA Activ w znacznym stopniu skraca powrót do sprawności. Już po pierwszym zabiegu pacjenci odczuwają efekty, wynikające z działania przyspieszającego regenerację tkanek w bezpieczny i bezbolesny sposób.

INDIBA Activ doskonale sprawdza się również w terapii innych dolegliwości związanych z obszarem miednicy, do których należą:
• bóle w okolicy miednicy (krocza, podbrzusza, spojenia łonowego),
• blizny po nacięciu krocza
• zmniejszone doznania seksualne
• suchość pochwy.

JAK WYGLĄDA TERAPIA?

Pierwsze 1-2 wizyty w naszym gabinecie fizjoterapii urologicznej w Białymstoku poświęcamy na badanie fizjoterapeutyczne i terapię zaburzeń w ciele, które mogą wpływać na funkcjonowanie mięśni dna miednicy. Oceniamy między innymi ustawienie stóp i kręgosłupa w celu korekcji nieprawidłowych napięć. Dodatkowo, z wykorzystaniem urządzenia INDIBA Activ, pracujemy na okolicy podbrzusza, aby rozluźnić tkanki, opracować blizny po cesarskim cięciu i zapoczątkować proces regeneracji. Uczymy również, jak w prawidłowy sposób napinać mięśnie dna miednicy oraz jak wykonywać czynności dnia codziennego, którymi nieświadomie można pogłębiać swój problem.

Na kolejnych wizytach przeprowadzamy badanie przezpochwowe i pracujemy w obrębie krocza posługując się metalową elektrodą, która daje uczucie przyjemnego ciepła. Po miesiącu od ostatniej terapii wykonujemy elektrostymulację prądami Żenni, które przywracają naturalne potencjały elektryczne w komórkach, wyzwalając procesy naprawcze. Elektrody dopochwowe są dezynfekowane i sterylizowane w autoklawie. Terapia u mężczyzn natomiast prowadzona jest wyłącznie na podbrzuszu i również po miesiącu zakończona elektrostymulacją Żenni.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Na pierwszą wizytę prosimy o

  • przybycie 10 minut wcześniej w celu wypełnienia karty pacjenta
  • zabranie ze sobą dotychczasowej dokumentacji medycznej
  • założenie wygodnego stroju, umożliwiającego przeprowadzenie badania

Na wizyty z terapią krocza prosimy o usunięcie nadmiernego owłosienia okolic intymnych ok. 48h wcześniej.

fizjoterapia uroginekologiczna Białystok

PRZYWRACAMY NASZYM PACJENTOM KOMFORT ŻYCIA!

Pan Zdzisław zgłosił się do naszej kliniki z problemem nietrzymania moczu po chirurgicznym usunięciu prostaty. Objawiało się to mimowolnym, niekontrolowanym wyciekiem moczu, uczuciem silnego parcia na pęcherz oraz częstym wstawaniem w nocy do toalety. Zabiegi przeprowadzane były na okolicy podbrzusza całkowicie bezboleśnie z odczuciem przyjemnego ciepła.
Już po pierwszym zabiegu pacjent odczuwał zdecydowanie mniejsze parcie na mocz, a z każdą kolejną wizytą odzyskiwał kontrolę nad pęcherzem. Po miesiącu od ostatniej terapii pan Zdzisław stwierdził, że odzyskał komfort życia i jest bardzo zadowolony z uzyskanych efektów.

Pacjentka po dwóch porodach-pierwszy naturalny, drugi przez cesarskie cięcie- zgłosiła się do naszej kliniki z nietrzymaniem moczu. Objawy pojawiały się podczas wysiłku: skakaniu, podbiegnięciu, podniesieniu czegoś cięższego. W trakcie badania doszło również zmniejszone czucie na ścianie bocznej wewnątrz pochwy. Po pierwszym zabiegu pacjentka podczas wykonywanych ćwiczeń na mięśnie dna miednicy czuła lepsze napięcie, a po kolejnej wizycie i terapii wewnątrz pochwy wróciło czucie.

Pani Katarzyna (fizjoterapeutka) zgłosiła się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu który pojawił się po porodzie 2 lata temu. Objawy miały się cofnąć po skończeniu karmienia piersią i ustabilizowaniu się poziomu hormonów, niestety po 4 miesiącach od odstawienia dziecka poprawy nie odczuła. Fantastyczne zaś efekty dał zabieg INDIBA Active. Już po pierwszym zabiegu objawy cofnęły się znacznie, a po dwóch zabiegach nie odczuwa żadnych objawów. Dodatkowo poprawiły się doznania seksualne.

Koszt fizjoterapii uroginekologicznej, urologicznej 200 zł