Nasza lokalizacja
Kujawska 36, 15-552 Białystok
Godz. otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 19:00
implanty zębów Białystok

Implanty zębów – co to takiego?

Implanty zębowe w Białymstoku to niewielkie tytanowe elementy wykorzystywane w celu odbudowy braków w uzębieniu. Są one wszczepiane w kość żuchwy lub szczęki w miejsce utraconych zębów. 

Ponieważ tytan jest tworzywem biokompatybilnym, tkanka kostna obrasta implant i w ten sposób tworzy się stabilna podstawa, na której można zamocować wybraną odbudowę protetyczną (koronę, most, protezę). To najdoskonalszy z obecnie znanych sposobów rekonstrukcji uzębienia.

Dlaczego braki zębowe należy uzupełniać?

Brakujące zęby to problem nie tylko natury estetycznej. Wiąże się z różnymi niekorzystnymi skutkami. I nie dotyczy to tylko rozległych luk w uzębieniu. Nawet brak pojedynczego zęba pociąga za sobą negatywne skutki, takie jak przemieszczenia zębów, efekt Godona (pochylanie się sąsiednich zębów w kierunku luki) i stopniowy zanik (atrofia) tkanki kostnej w miejscu brakującego zęba.

Zespół lekarzy

Implanty to najdoskonalszy sposób rekonstrukcji uzębienia

Implanty to niewielkie tytanowe elementy stosowane do odbudowy braków w uzębieniu. Wszczepiane w kość żuchwy lub szczęki, tworzą stabilną podstawę dla korony, mostu lub protezy dzięki swojej biokompatybilności. Tytan doskonale integruje się z tkanką kostną, zapewniając trwałość i stabilność. To najdoskonalszy z obecnie znanych sposobów rekonstrukcji uzębienia, oferujący naturalny wygląd i pełną funkcjonalność.
Zadzwoń i umów się na wizytę
+48 604 807 730

Leczenie implantologiczne krok po kroku

  1. Konsultacja – wszystko zaczyna się od konsultacji połączonej z diagnostyką. To ona pozwala ocenić, czy Pacjent w ogóle kwalifikuje się do leczenia implantologicznego oraz w odpowiedni sposób je zaplanować. Diagnostyka obrazowa (przede wszystkim tomografia komputerowa) pozwala zapoznać się ze stanem tkanki kostnej żuchwy i szczęki. Przeprowadza się także wywiad lekarski. W ten sposób Pacjent udziela lekarzowi informacji o ogólnym stanie swojego zdrowia. To ważna wiedza, ponieważ niektóre zdrowotne problemy, przede wszystkim przewlekłe choroby, stanowią przeciwwskazania do zastosowania określonych metod leczenia.
  2. Zabiegi przygotowawcze – w części przypadków stan lub ilość tkanki kostnej u Pacjenta nie jest wystarczająca, aby można było skutecznie przeprowadzić leczenie implantologiczne. W takich sytuacjach przeprowadza się najpierw zabiegi przygotowujące dla implantów podłoże kostne. Do takich zabiegów należą sterowana regeneracja kości i podniesienie dna zatoki szczękowej.
  3. Implantacja – wszczepienie implantów polega na tym, że nawiercamy kość, a implanty wkręcamy w przygotowane w ten sposób miejsca.
  4. Okres gojenia – po implantacji czekamy, aż zagoją się tkanki podrażnione podczas zabiegu, a implanty zintegrują z kością. Proces ten trwa około 3-6 miesięcy.
  5. Założenie śruby gojącej – po zakończeniu okresu gojenia nacinamy błonę śluzową i odsłaniamy implant, po czym wkręcamy w niego śrubę gojącą. Ma ona pomóc w prawidłowym wygojeniu błony śluzowej wokół implantu oraz wyprofilować dziąsło pod odbudowę protetyczną. Śruba osłania platformę implantu, dbając o to, by nie zakryło jej dziąsło.
  6. Zamocowanie docelowej odbudowy – ostatnim krokiem jest zamocowanie na implantach wybranej odbudowy protetycznej.

 

Jakie korzyści dają implanty zębowe?

Zastosowanie implantów zębów do odbudowy uśmiechu ma kilka istotnych atutów. Niektóre z nich to:

  • stabilność – implanty zapewniają stabilne umocowanie odbudowie protetycznej. Nie trzeba się obawiać, że mogłaby się przemieszczać albo wypaść przy rozmowie, śmiechu czy kaszlu, jak ma to czasem miejsce z protezami ruchomymi. Implanty zapewniają w ten sposób komfort użytkowania odbudowy protetycznej i większe poczucie pewności w towarzystwie;
  • pełna funkcjonalność jamy ustnej – w przeciwieństwie na przykład do protez ruchomych odbudowy protetyczne mocowane na implantach przywracają jamie ustnej pełną funkcjonalność. Dlatego można bez obaw spożywać nawet twarde pokarmy (np. orzechy). Nie trzeba więc rezygnować z żadnych pokarmów, dzięki czemu nie ma ryzyka, że organizm zostanie pozbawiony cennych substancji odżywczych;
  • spowolnienie zaniku kości – dzięki implantom podczas spożywania posiłków siły żucia są w fizjologiczny sposób przenoszone na kość szczęki lub żuchwy. W ten sposób odzyskuje ona swoje naturalne obciążenie i proces jej zaniku zostaje spowolniony;
  • pełne odczucie smaku – tradycyjne ruchome protezy wspierają się na podniebieniu. Rekonstrukcje na implantach nie mają części podniebiennej. Nie blokują więc znajdujących się na podniebieniu receptorów smakowych i pozwalają w pełni cieszyć się smakiem ulubionych potraw.

 
Pani Edyta o leczeniu w Dentico&Rehablis


 

Opinia Pacjenta który pokonał dzięki nam bezsenność!

 

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o implantologii w Białymstoku, zapraszamy do Dentico Rehabilis. Na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer + (48) 604 807 730 lub wypełniając formularz.

Implanty nie są zakładane osobom poniżej 18. roku życia, ponieważ ich układ kostny nadal się rozwija. Dla dorosłych Pacjentów nie ma natomiast żadnych ograniczeń wiekowych.
Wszczepienie pojedynczego implantu trwa około 15-30 minut. Tym samym podczas jednej wizyty zakładamy najczęściej więcej implantów.
Nie, wszczepienie implantu nie jest bolesne, ponieważ odbywa się w znieczuleniu.